Warszawa
Czy warto studiować administrację?

Jeśli poszukujesz przyszłościowego kierunku studiów, warto rozważyć administrację. Profesjonalni urzędnicy zawsze będą potrzebni, szczególnie tacy, którzy dobrze odnajdą się w coraz bardziej zinformatyzowanym świecie.

Dlaczego administracja?

Wiedza zdobyta na studiach o kierunku administracja przydaje się na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim przygotowuje do pracy w administracji, czy to rządowej, czy samorządowej. Ale pozyskana w trakcie studiów znajomość zasad prawnych oraz ich implementacji przydaje się na wielu różnych stanowiskach, nie tylko w urzędach i państwowych organizacjach, ale również w przedsiębiorstwach prywatnych. Co więcej, na tym kierunku studiów nie brakuje też przedmiotów pomagających w prowadzeniu prywatnej działalności.

Dla kogo są te studia?

Jeśli zdobycie stabilnej i przynoszącej poczucie bezpieczeństwa pracy jest wysoko na twojej liście priorytetów, te studia są dla Ciebie. Na tym kierunku dobrze odnajdą się osoby, które potrafią pracować w zespole i lubią budować relacje. Chęć działania na rzecz innych, zmieniania otaczającej przestrzeni, zainteresowanie tym, co dzieje się na świecie, polityką, gospodarką, historią i prawem to też pożądane cechy u studenta administracji.

Zalety studiowania na administracji

Studia na kierunku administracja to studia interdyscyplinarne: będziesz miał okazję zagłębić się w wiele dziedzin naukowych, a w przyszłości otworzą się przed tobą rozmaite możliwości zatrudnienia. Program studiów uwzględnia wiedzę z zakresu nauk o administracji i prawie, polityce i ekonomii. Dodatkowo studiując w WSEH (https://wseh.pl/) możesz mieć pewność, że zostaniesz odpowiednio przygotowany do tego, by być biegłym e-urzędnikiem, dla którego postępująca cyfryzacja nie jest straszna. Poza tym, praca w administracji daje satysfakcję, gdyż można w ten sposób służyć społeczeństwu.

Gdzie można pracować po administracji?

Po ukończeniu studiów na kierunku administracja możesz starać się o pracę w wielu różnych miejscach. Poza urzędami administracji rządowej i samorządowej mogą to być organy podatkowe, kancelarie prawne, działy administracyjne sądów i prokuratury, organizacje pozarządowe, działy kadr i działy prawne w przedsiębiorstwach prywatnych, instytucje unijne, policja, NGO itd. Do tego możesz starać się o zatrudnienie na stanowiskach administracyjnych w ośrodkach kultury, bibliotekach i szkołach. Podbeskidzie (Bielsko-Biała i okolice) oferuje wiele ciekawych stanowisk pracy m.in. jako pracownik administracji biurowej czy asystent ds. administracyjnych.

Komentarze

Brak komentarzy