Warszawa
Czym są opakowania typu Airless?

Aby kosmetyki mogły zachować swoje właściwości, konieczne jest, by były one przechowywane w odpowiedni sposób. Niestety, wbrew pozorom nie jest to łatwe, a do utraty unikalnych cech danego produktu mogą przyczynić się… niskiej jakości opakowania, w których przechowywane są preparaty. Na szczęście, w obecnych czasach istnieją sprawdzone rozwiązania pozwalające na uniknięcie tego problemu. Wśród nich można wyróżnić między innymi opakowania Airless.

Airless – bezpieczne opakowania do kosmetyków. Na czym polega to rozwiązanie?

Jak sama nazwa wskazuje, opakowania typu Airless (z ang. air – „powietrze"oraz less – „brak", „mało") są kilkukrotnie bardziej szczelne niż standardowe opakowania wykorzystywane do przechowywania preparatów kosmetycznych. Dzięki temu umożliwiają one skuteczną ochronę między innymi przed powietrzem (a zwłaszcza tlenem, który stanowi jego główny składnik) oraz promieniowaniem ultrafioletowym UV. Jest to niezwykle istotne, ponieważ długotrwałe oddziaływanie tych czynników może przyczynić się do szybszego utleniania składników znajdujących się w kosmetykach. A zatem, opakowania kosmetyczne Airless zapewniają dłuższą żywotność preparatów do ciała (według badań, nawet o kilkadziesiąt procent).

Opakowania typu Airless to oszczędność

Rozwiązanie to zapobiega także odparowaniu wody znajdującej się w produktach. Dzięki temu kosmetyk może zostać z łatwością zaaplikowany nawet po długim czasie od zakupu. Taki stan rzeczy oznacza zatem, że opakowania kosmetyczne Airless to rozwiązanie ekonomiczne pod kątem finansowym. Pozwala ono na wykorzystanie właściwie całego kosmetyku znajdującego się w pojemniku, unikając przy tym zbędnego marnotrawstwa.

Airless – gdzie wykorzystuje się to rozwiązanie?

Pojemniki Airless, z uwagi na dużą różnorodność między innymi w zakresie kształtu oraz pojemności, mogą być – w zależności od potrzeb danego producenta – stosowane właściwie do każdego rodzaju kosmetyków.

Opakowania Airless do kosmetyków są wykorzystywane w przypadku wielu rodzajów preparatów, szczególnie zaś produktów (np. kremów, odżywek czy balsamów do ciała), które powstają z użyciem substancji naturalnych. Skąd wynika taki stan rzeczy? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: kosmetyki naturalne są szczególnie narażone na szkodliwe działanie bakterii drobnoustrojów. Jeśli dostaną się one do preparatu, mogą znacznie obniżyć jego wartość. Na szczęście, cechujące się wysokim poziomem szczególności rozwiązanie, jakim jest Airless, pozwala na zminimalizowanie tego ryzyka.

Komentarze

Brak komentarzy