Warszawa
Jak wyprasować koszulę?

Obecnie prasowanie koszul jest obowiązkową umiejętnością, jaką powinien posiadać każdy gentleman. Tłumaczenia w stylu: "żona / dziewczyna / mama nie uprasowała mojego ubioru" są niesmaczne. Samo prasowanie niekoniecznie jest ciężką czynnością. Z czasem może stać się drobną odskocznią podczas wszystkich innych obowiązków.

Jak wyprasować koszulę męską?

Zacznijmy od upewnienia się, czy koszula nie posiada zabrudzeń. Wysoka temperatura generowana przez żelazko mogłaby je utrwalić, przez co zniszczylibyśmy swoją odzież. Należy również sprawdzić, czy w żelazku znajduje się odpowiednia ilość wody (zalecane zazwyczaj jest uzupełnianie urządzeń wodą demineralizowaną). Z czasem sami wykształcimy w sobie własny - odpowiedni sposób na prasowanie.

Jak wyprasować kołnierzyk?

Prasowanie najczęściej rozpoczyna się od kołnierza. Jest to obowiązkowa część, którą należy prasować z obu stron. Wiele elementów koszuli należy prasować obustronnie. Aczkolwiek w praktyce niekoniecznie zawsze będziemy mieć na to chęci. Mimo wszystko pamiętajmy, że kołnierz oraz mankiety nie mogą być w żadnym wypadku pominięte. Najpierw rozpoczynajmy od niewidocznej części kołnierza, a następnie od prezentowanej. Kolejną czynnością będzie naciągnięcie barków. Rozłóżmy je na wąskiej części deski. W efekcie mamy prostą możliwość wyprasowania okolic kołnierza - byłoby to trudne w następnym etapach, po kompletnym rozłożeniu koszuli.

Jak prasować rękawy koszuli męskiej?

Etap ten rozpoczynajmy od mankietów, które jak było wcześniej wspomniane - muszą być prasowane z każdej strony. Oczywiście chyba nie trzeba wspominać, że należy unikać kontaktu żelazka z guzikami. Przechodząc do samego rękawa, należy go rozłożyć wzdłuż szwu. Ponadto nie należy najeżdżać żelazkiem na drugi kant, gdyż w takiej sytuacji będą powstawać zaprasowania. Rękawy muszą być prasowane z obu stron.

Kolejnym etapem będzie przejście do największych obszarów koszuli. Jeżeli opanowaliśmy prasowanie poprzednich części koszuli - tutaj nie powinniśmy napotkać żadnych problemów. Jest to etap stosunkowo prosty. Prawą lub lewą stronę naciągamy na przeciwną stronę deski, prasując każdy obszar dokładnie. Następnie przechodzimy do pleców, by na końcu przejść do ostatniej części koszuli. Skupmy się szczególnie na frontach koszuli - są to miejsca gdzie zagniecenia najbardziej rzucają się w oczy, ale też łatwo jest je rozprasowywać. Po skończeniu, koszulę należy zawiesić na wieszaku oraz zapiąć przynajmniej na dwa najwyższe guziki. Dzięki temu nie straci ona fasonu. Oprócz tego warto zainwestować w dobrą deskę. Przy niskiej będziemy musieli stale się garbić, z kolei jeżeli będzie posiadać niedostateczny obszar - prasowanie będzie trwać znacznie dłużej.

Podobnie warto wybrać dobrej jakości żelazko. Urządzenie oferujące zbyt słabą moc nie będzie efektywnie prasować. Jeśli w dalszym ciągu niekoniecznie dobrze wiemy jak wyprasować koszulę - dobrym rozwiązaniem będzie generator pary. Oczywiście możemy zakupić cały system do prasowania, jak chociażby Laurastar GO, gdzie będziemy posiadać wszystko co najważniejsze.

Jak prasować koszule 100 procent bawełny?

Prasowanie koszul wykonanych kompletnie z bawełny często może okazać się problematyczne. Najczęściej należy wykonywać to z dużą temperaturą żelazka oraz wykorzystując ogromne ilości pary. Musimy przede wszystkim w dużym stopniu uzbroić się w cierpliwość. Prasowanie wykonamy znacznie szybciej, jeżeli będziemy posiadać generator pary, w który jest wyposażony system Laurastar GO.

Jak prasować lniane koszule?

Odzież wykonana z tego materiału może umożliwić nam znaczny komfort. Ułatwia przepuszczanie ciepła w upalne dni, aczkolwiek nie uprości nam prasowania koszuli. Jeżeli nie potrafimy sobie z tym poradzić również warto stosować się do kilku rad. Przede wszystkim prasujmy, kiedy odzież jest jeszcze wilgotna po praniu. Warto również wspomóc się krochmalem. Pomocna będzie duża ilość pary, którą uzyskamy za pomocą generatora.

Komentarze

Brak komentarzy