Warszawa
Słów kilka o zarządzaniu zasobami ludzkimi - studia

Szukasz kierunku studiów, który da Ci realne szanse na znalezienie pracy? Jesteś otwarty na ludzi i lubisz z nimi rozmawiać? Potrafisz analizować sytuację i wyciągać logiczne wnioski? Jeżeli choć raz odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powinieneś zainteresować się studiami na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Z poniższego wpisu dowiesz się, czego możesz spodziewać się na salach wykładowych, oraz gdzie czekają na Ciebie oferty pracy.

Wiedza przydatna w praktyce

Coraz bardziej popularne studia zarządzanie zasobami ludzkimi pozwalają na zdobycie koniecznej wiedzy do przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych, dokonywania selekcji kandydatów. Nauczysz się także podstaw prowadzenia działalności biznesowej, marketingu czy też zarządzania firmą. Poznasz także zasady funkcjonowania działów HR w małych i dużych firmach, obsługi specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz rozpoznawania negatywnych sytuacji w obrębie danego zakładu pracy, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – gdzie szukać pracy

Po ukończeniu tego kierunku nawet jako niedoświadczony HR-owiec masz możliwość szybkiego zdobycia pracy. Obecnie każda firma bez względu na jej wielkość ma własny dział HR. Czasami pracuje w nim kilka osób, ale zdarzają się także duże zespoły. Zatrudnienia możesz szukać także w agencjach pośrednictwa, pracy tymczasowej czy też w firmach zajmujących się konsultingiem.

Jako pracownik takich podmiotów będziesz odpowiedzialny za poszukiwanie, rekrutowanie oraz selekcjonowanie kandydatów na różne stanowiska pracy. To Ty będziesz oceniać, czy dana osoba ma potrzebne umiejętności, wymagane doświadczenie i cechy poszukiwane przez przyszłego pracodawcę. W ocenie tego pomocna będzie wiedza i umiejętności zdobyte na studiach na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi.

Gdzie studiować, by się nie zawieść

Bez względu na to, czy szkoła Twojego wyboru to uczelnia prywatna, czy państwowa powinieneś zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze trzeba zapoznać się z programem zajęć, dowiedzieć się czegoś więcej o wykładowcach. Najlepiej popytać się znajomych, którzy już studiują lub skończyli ten kierunek.

Druga kwestia to, w jaki sposób prowadzone są poszczególne zajęcia. Obecnie odchodzi się od formuły tradycyjnych wykładów na rzecz atrakcyjniejszych warsztatów, konserwatoriów czy też case studies. Także pomoce naukowe powinny być atrakcyjne i nowoczesne. Takie podejście uczelni do studentów gwarantuje komfortowe warunki nauki oraz dobre przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

Komentarze

Brak komentarzy